Zorin OS 15 Büyük Başarısını Kutluyor

Ubuntu tabanlı bir işletim sistemi olan Zorin OS 15 aldığı son güncellemeler ile önemli özellikleri kullanıcılara sunuyor. Zorin  OS aynı zamanda büyük bir başarıya da imza attı. İşletim sistemi şu ana kadar toplam 1.7 Milyon indirme aldı. Detaylar haberimizde.

Ubuntu tabanlı Zorin Os kullanıcı dostu bir işletim sistemi olması ile dikkat çekiyor. Bir Linux dağıtımı olan Zorin OS 15, yeni güncellemeleri ve donanım uyumluluğu özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıktı. Çıkış tarihi  2019 yılının Temmuz ayı olan işletim sistemi,çıktığı günden beri toplam 1.7 milyon indirmeye ulaştığı belirtiliyor. Bu başarıyı özel kılan bir diğer olay ise işletim sistemini kullanan %65’lik bölümünün macOS ve Windows işletim sistemlerinden gelmesi.

Zorin OS 15.3 Linux’un çekirdeği 5.4 ile birlikte yeni güncellenmiş bir çekirdek yazılımı ve donanım güncellemeleri sayesinde düzenli gelecek güncellemelerin artacağı belirtiliyor. Bu işletim sistemi çekirdeği Ubuntu 20.04 ile aynı çekirdek olduğu için İntel ve AMD donanımları ile uyumlu.

İşletim sistemi Zorin Connect adlı uygulaması ile Android telefonlarınız ve bilgisayarınız arasında bir eşitleme görevi görmekte. Güncellemelerde LibreOffice 6.4.6 sürümüne yükseltiliyor.

Zorin Os’un 15 Nisan 2023 tarihine kadar düzenli olarak güncellemelerini ve güvenlik yamalarını alacağı da belirtiliyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Leave a reply

Webroya