WhatsApp Kullanıcılarının Uzun Zamandır İstediği Güncellemede Sona Yaklaşıldı

Whatsapp, kullanıcılarının uzun zamandır şirkete sık sık dile getirdiği özellik için yaptığı çalışmalarda sona yaklaştı. Facebook, Whatsapp’ı satın aldıktan sonra uygulamayı geliştirme konusunda daha da fazla yol kat etti. Şirket yayınlayacağı yeni güncellemede çoklu cihaz desteğini kullanıcılarına sunacak. Detaylar haberimizde.

Çoklu Cihaz Desteği Güncellemesinde Sona Yaklaşıldı

Facebook, WhatsApp’ı satın aldıktan sonra hali hazırda telefonlarımız haricinde WhatsApp uygulamasını bilgisayarlarımızda da kullanabilmemiz için bir uygulama ve web sitesi geliştirmişti. Ancak bu uygulamalardan faydalanabilmek için telefonumuzun internete bağlı olması ve açık olması gerekmekte. Geçtiğimiz aylarda şirket kullanıcıların bu talebi üzerine harekete geçmiş ve WhatsApp için çoklu cihaz desteğini kullanıcılara sunabilmek için çalışmalara başlamıştı. Şirket yaptığı açıklamada bu yeni özellik için sona yaklaşıldığını kullanıcılarına duyurdu.

WeBetaInfo şirketinden edinilen bilgiye göre ise, WhatsApp’a gelecek bu yeni özellik sayesinde tek bir hesabı 4 farklı cihazda kullanabileceğiz. Ve bununla birlikte WhatsApp hesabımız sürekli olarak ilk kurulduğu cihazda açık olmasına gerek olmayacak.

Şirketin yeni güncellemesi şu anda beta sürecinde test edilirken bu özelliğin sunulması ile birlikte de WhatsApp’ın Mac ve Windows’da bulunan uygulamalarının da yenilenmesinin beklendiğini açıkladı.

 

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Leave a reply

Webroya