Samsung Smart Tv Uzaktan Kumanda Kontrolü Nasıl Yapılır

Ülkemiz ve dünya genelinde adını sıkça yaptığı kaliteli teknolojik ürünler ile söz ettiren Samsung firması bu makalemizde bizlere Smart(Akıllı)Tv‘lerinde uzaktan kumanda kontrolünün nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Makalemizdeki asıl amaç ise bu yöntemi bulmamızı sağlayan televizyon kumandasının bozulması veya telefonunuz üzerinden nasıl kumandaya gerek kalmadan televizyonunuzu kontrol edebileceğinizi öğrenmek. Nasıl uzaktan kontrol edebileceğimizin detayları makalemizde.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte uzaktan kontrol ile ilgili teknolojik gelişmeler hayatımıza çokça girmeye başladı. Bu makalemizde ise Samsung televizyonlarda telefonumuzun nasıl uzaktan kumanda görevi göreceğini anlattık. İşte Adımlar;

1.ADIM

Google Play Store’u Açıyoruz.

2.Adım

Google Play Store‘u açtıktan sonra arama kısmına smart remote for samsung tvs yazıyoruz.

3.Adım

Uygulama adını yazdıktan sonra 3.sırada çıkan uygulamanın üzerine tıklıyoruz.

4.Adım

Uygulamayı, uygulamanın Google Play Store sayfasından indirebilirsiniz.

Uygulamayı İndirebilirsiniz

5.Adım

Telefonumuzda uygulamaların bulunduğu ekranda uygulamamızı açıyoruz.

6.Adım

Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza bu ekran gelecektir. Bu ekranda telefonunuz Samsung Smart Tv‘niz ile aynı kablosuz ağ birimine bağlı ise televizyonunuzun adı gelecektir ve üstüne tıklayarak televizyonunuza bağlanabilirsiniz.

7.Adım

Televizyonunuzu bağladığını zaman karşınıza bu ekran geliyor. Bu ekran sayesinde televizyonunuzun kanal değiştirme, ses açma/kapama, televizyon açma kapama ve diğer fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz. Ancak dezavantaj olarak Samsung‘un yeni Smart Tv‘lerinde bulunan kumda fonksiyonlarına sahip değil. Bu kumandaya sahip olabilmek için 13,99TL gibi bir fiyat ödeyip bu kumandaya sahip olabilirsiniz.

 

8.Adım

Mouse olarak da bilinen Samsung Smart Tv‘lerin üstünde bulunan bu kumandayı 13,99TL ücreti ile satın aldığınız zaman televizyonunuzun bütün kumanda özelliklerini tam olarak kullanabilirsiniz.

 

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Leave a reply

Webroya