Google’ın Android Tv Alıcısı Sabrina Sızdırıldı

Amerikalı teknoloji şirketi Google bulunduğumuz senenin başlarında Chromecast Ultra adlı Android Tv alıcısının yerini dolduracak yeni bir alıcı için çalıştığını kullanıcılarına bildirmişti. Geçtiğimiz günlere kadar şirket yeni Android Tv Alıcısı hakkında bir sızıntıya dahi yer vermezken yeni Android Tv alıcısının bilgileri Roland Quandt tarafından sızdırıldı. Google’ın Sabrina adını verdiği yeni Android Tv alıcısının detayları belirlendi. Ayrıntılar haberimizde.

Google’ın Sabrina Adlı Android Tv alıcısının detayları belli oldu.

Google firmasının son olarak piyasaya sürdüğü Google Chromecast Ultra adlı Android Tv alıcısının yerine yeni bir alıcı çıkaracağı firma tarafından bulduğumuz yılın başında firma tarafından açıklanmıştı. Kullanıcılar bu haberi duyunca şaşırmışlardı çünkü firmanın yeni bir Android Tv alıcısı yerine Chromecast Ultra’nın farklı bir versiyonunu çıkaracağını düşünüyorlardı. Fakat geçtiğimiz günlerde Roland Quandt tarafından sızdırılan bilgiler ile birlikte Google’ın yeni Android Tv alıcısının Sabrina olacağı kesinleşti.

Google karşımıza yeni Android Tv alıcısı Sabrina ile birlikte daha önceki Chromecast modellerinde bulunmayan uzaktan kumandayı Sabrina ile birlikte kullanıcılara sunacak. Sabrina’nın kumandasında geri oynat, home, duraklat, sessiz gibi düğmeler bulunuyor. Aynı zamanda kumanda da Google Asistan tuşu da bulunmakta. Cihazın yanında ek olarak ise IR verici de kutudan çıkacak. Bu sayede kullanıcılar kumandalarını Sabrina dışında televizyonları ile de çalıştırılabilir duruma getirecek.

Sızdırılan görseller arasında kullanıcıların merak ettiği detaylardan biri ise Netflix ve diğer belli başlı platformlar hızlı erişim için bir tuş olup olmayacağı yönünde. Sızdırılan görsellerde kumandanın şu an için üstünde belli başlı platformlara hızlı bir erişim için herhangi bir tuş bulunmadığı yönünde. Ancak ilerleyen dönemlerde bu değişebilir.

Google yeni Android Tv alıcısını diğer ürünleri gibi pembe renk tonu gibi olan pastel bir renk ile sunacak. Sabrina içinde bulunan yerel YouTube Tv ve daha nice uzaktan komut sistemini destekleyen Android Tv uygulamalarını da desteklemesi bekleniyor. Google Sabrina’nın donanım tarafında ise Amlogic S905X2 işlemciden gücünü alıyor. Ram kapasitesi olarak 2GB belleğe sahip olan cihaz 16GB’lık bir hafıza ile karşımıza gelecek.Aynı zamanda Dolby Audio desteği de cihazda sunulacak. Firma Sabrina’da Android Tv ibaresi yerine Google Tv ibaresini kullanacağı da gelen bilgiler arasında

Sızdırılan bilgilerden bir diğeri ise Sabrina’nın 100 Dolar altında bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı gelen iddialar arasında. Ancak henüz resmi bir tanıtım tarihi ve fiyatı konusunda net bir bilgi yok. Cihazın daha detaylı bilgileri önümüzdeki sonbahar döneminde açıklanması bekleniyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Leave a reply

Webroya