Apple,Kullanıcılarına Epic Games Hesapları İle İlgili Ek Süre Tanıdı

Apple ve Fortnite arasındaki gerilim devam ediyor. Fortnite ile aralarında çatışmaların olduğu Apple, oyuna girmeden önce girilen Epic Games kısmında bulunan Apple kimliği ile giriş yap kısmını belirsiz bir süre daha kullandırmaya devam edecek. Detaylar haberimizde.

Apple ile son zamanlarda aralarında gerginlik olan Epic Games şirketi, Apple tarafından bazı yaptırımlara maruz kalmıştı. Bunlardan biri ise Fortnite oyununa giriş yaparken kullanılan Epic Games oturum açma ekranında bulunan Apple Kimliği ile aç kısmını devre dışı bırakmasıydı. Apple yaptığı yeni bir duyuru ile kullanıcıların tekrardan belli bir süre olmadan Epic Games hesaplarına giriş yaparken Apple kimliğini kullanabileceklerini açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada bu olayın bitiş tarihinin belli olmadığı için kullanıcılarına bu özelliğin tekrardan kaldırılabilmesi ile ilgili hazırlanmalarını belirtti.

Bu olay Apple firmasının mağazada yapılan bir satış işleminden aldığı %30’luk pay nedeni ile şirketler arası rekabetin hamlelerinden biri oldu. Epic Games firması Apple’a  telefonlarında bulunan İOS işletim sisteminde mağaza uygulaması olan App Store üzerindeki gelir dağılımı konusundaki eşitsizliği sebebi ile dava açmıştı. Bunun üzerine Apple’dan bir misilleme olarak Epic Games’in yapımcılığını üstlendği Fortnite oyununu mağazasından kaldırmak oldu. İki şirket yaşanan bu olaylar dolayısı ile çatışmalarını kullanıcıların gözleri önünde sürdürmeye devam ediyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Leave a reply

Webroya